Mīkstās mēbeles parasti izceļas ar pievilcīgu izskatu un praktiskumu, kas padara šo produktu grupu par ļoti populāru. Lai mīkstās mēbeles pēc iespējas ilgāk saglabātu savu pirmatnējo svaigumu, tām ir nepieciešama pareiza kopšana un elementāru noteikumu ievērošana. Pirmkārt, jāseko līdzi tam, kādos apstākļos mēbeles atrodas Jūsu mājoklī. Temperatūrai nevajadzētu būt mazākai par 15 grādiem, bet gaisa mitrums būtu vēlams ap 65%. Lai gan ne vienmēr tas ir iespējams, tomēr ieteicams ir novietot mīkstās mēbeles vismaz 1 metru no sildierīcēm.

Būtisks mīksto mēbeļu kopšanas elements ir tīrīšana. Nepieciešams izmantot tikai katras mēbeles īpašībām atbilstošus tīrīšanas līdzekļus un veidus. Piemēram, ādas dīvāniem nelielus traipus var notīrīt ar ūdenī samitrinātu lupatu, tomēr ja netīrumi ir grūti iztīrāmi, tad būtu jāizvēlas tieši ādas izstrādājumiem paredzētos tīrīšanas līdzekļus. Noteikti nevajadzētu izmantot sadzīves ķīmiju- veļas pulverus utml.

Kas attiecas uz auduma mēbelēm, tad šeit kopšana ir nedaudz sarežģītāka. Nelielus netīrumus var noņemt ar sausu birsti. Ja problēma ir lielāka, tad var izmantot ziepjūdeni, tomēr jāuzmanās ar šķidruma daudzumu, jo tas var radzīti nevajadzīgus traipus pēc nožūšanas. Ieteicama ir speciālo tīrīšanas līdzekļu izmantošana, kurus var iegādāties mēbeļu veikalos. Regulārai auduma mēbeļu kopšanai labi noder arī putekļusūcējs, kas ļauj likvidēt ikdienā radušos putekļus.

Iegādājoties mīkstās mēbeles, noteikti jautājiet pārdevējam par to kopšanu. Daudzos mēbeļu veikalos ir iespēja iegādāties arī speciālus aizsarglīdzekļus gan auduma, gan ādas dīvāniem. Tos izmanto gan jaunai, gan lietotai mēbelei. Visbiežāk šie līdzekļi rada neredzamu aizsargslāni uz mēbeles un neļauj netīrumiem nokļūt dziļāk. Mēbeles, kuras jau ir lietotas ilgu laiku var atsvaidzināt ar speciāliem līdzekļiem- ādas dīvāniem tas ir balzāms, bet auduma dīvāniem- īpašs atsvaidzinātājs.

Similar Posts