Izvēloties mīkstās mēbeles, nereti klienti mums jautā- kādu dīvānu izvēlēties, ja mājās ir kaķis vai suns. Parasti izvēle ir starp auduma vai ādas dīvānu. Auduma dīvāniem ir plaša materiālu izvēle un tie ir lētāki par ādas dīvāniem. Mikrošķiedras audums (microfiber) būs noturīgākais pret mājdzīvnieku nagiem un būs vieglāk tīrāms, nekā citi auduma veidi, tomēr ne visiem šis materiāls patīk. Ādas dīvāni ir lieliski notīrāmi, tomēr mehāniski, ar nagiem radīti bojājumi, ir grūti labojami. Neskatoties uz to, āda ir krietni izturīgāks materiāls un pareizi kopts dīvāns kalpos 15 un vairāk gadus.  Ir arī uzskats, ka kaķis drīzāk asinās nagus uz auduma nevis uz ādas dīvāna.

Ar ko var nākties saskarties mājdzīvnieku īpašniekiem? Pirmkārt tie ir mehāniski bojājumi. Jūs variet teikt, ka Jūsu kaķis uz mēbelēm nagus neasina, tomēr lecot uz dīvāna vai no tā, mājdzīvnieks var radīt skrāpējumus. Tas gan vairāk attiecas uz ādas dīvāniem. Kā salabot skrāpētās vietas? Ērtākais risinājums ir izmantot krāsu, ar kuru krāsota āda. Ieskrāpēto strīpu  var mēģināt aizkrāsot ar tādu pašu krāsu, kāda ir dīvānam. Šis paņēmiens labāk darbojas uz gaišām ādām, jo ieskrāpētās strīpas parasti ir tumšas. Diemžēl ne visi ādas mēbeļu tirgotāji piedāvā ādas krāsas remontiem.

Mājdzīvnieku īpašniekiem problēmas var radīt savu mīluļu  spalvas. Noņemt spalvas no ādas dīvāna nav problēmu, tomēr spalvu noņemšana no auduma dīvāna var radīt pamatīgas galvassāpes. Šeit talkā nāks mitra lupata, putekļu sūcējs, kā arī lipīgie rullīši. Tomēr pilnībā iztīrīt auduma dīvānu nebūs iespējams, jo starp šķiedrām paliek mazas spalviņas un blaugznas, kas ar laiku dīvānam var radīt nepatīkamu aromātu. Tādēļ iegādājoties auduma dīvānu, būtu labi noskaidrot, vai audumu var noņemt no karkasa un vai to drīkst tīrīt ar ķīmiskām vielām, jo jābūt gataviem, ka ķīmiskā tīrīšana būs vienīgais, kas varēs izglābt Jūsu dīvānu.

Ja mājdzīvnieks ir nolēmis apzināti asināt nagus pret dīvānu, tad te būs daži ieteikumi, kā pret to cīnīties:
• Nobarikādējiet vietu, kur kaķis grib asināt nagus- pieliekat priekšā krēslu, kasti vai ko citu, kas neļauj piekļūt šai vietai
• Izmantojiet ūdeni- uzsmidziniet kaķim katrreiz, kad tas taisās asināt nagus pret dīvānu
• Sagādājiet kaķim vietu kur nagus asināt. Zoo veikalos ir nopērkami speciāli nagu asināmie statīvi
• Regulāri grieziet nagus. Tas attiecas arī uz mājdzīvniekiem, kas apzināti neasina nagus pret mēbelēm
• Izmantojiet aromātiskas vielas. Novietojiet pie dīvāna piparmētru lapas vai apelsīnu mizu. Tās parasti kaķiem nepatīk
• Izmantojiet pārvalku, pledu. Apsedziet dīvānu, vai tieši to vietu, kur kaķis asina nagus.

Similar Posts