Nereti veikalos ir iespējams redzēt mēbeles, kuru izgatavošanai ir izmantots finieris vai saplāksnis. Lai saprastu kas tie ir par materiāliem, apskatīsim katru atsevišķi.
Finieris ir plāna loksne, kas nolobīta no koka. Process ir sekojošs- baļķim tiek noņemta miza, pēc tam tas tiek griezts ap savu asi un ar lielu nazi „mizots”. Šī miza tad arī ir finieris. Parasti biezums nepārsniedz 3 mm. Protams, tas ir tikai sākums- iegūtās loksnes vēlāk tiek žāvētas un šķirotas. Finierus izmanto mēbeļu detaļu, durvju un parketa ražošanā, taču visbiežāk saplākšņu ražošanā, finierus salīmējot kopā.
Finierējums ir detaļas (piemēram galda virsma), kuras aplīmētas ar finiera loksni. Zem šīs finiera loksnes var būt koks, skaidu plātne vai cits materiāls, kuram ir otršķirīga loma. Galvenais ir finiera materiāls un kvalitāte.
Saplāksnis ir vairākas kopā salīmētas finiera loksnes. Teorētiski var izgatavot neierobežota biezuma saplāksni, salīmējot kopā lielu daudzumu finiera. Atšķirībā no masīvkoka, saplākšņa detaļas var izgatavot liektās formās. Tas dod iespēju tās izmantot arī dažādos dizaina elementos. Lielās izturības dēļ, saplāksni biežāk izmanto arī būvniecībā.
Kādēļ izvēlēties mēbeles, kurās ir finieris? Salīdzinot ar lamināta mēbelēm, atbilde ir skaidra- dabīgs, nekaitīgs un izturīgs materiāls. Tomēr saplākšņa un finierētajām mēbelēm ir arī priekšrocības pret masīvkoka mēbelēm. Pirmkārt tā ir izturība- plānāks saplākšņa vairogs var būt izturīgāks par biezāku masīvkoka dēli. Otrkārt- vizuālais aspekts- finierētām detaļām tekstūras zīmējums ir krietni interesantāks nekā masīvkokam. Populārs šajā ziņā ir bērza saplāksnis un finierējums, kuram līdzās augstai izturībai piemīt ļoti dabiska un unikāla tekstūra.
Bērza finierējums neapšaubāmi ir populārs, tomēr nemainīgi augsts ir pieprasījums arī pēc priedes, melnalkšņa un protams ozola finierējuma.