Mēbeļu garantijas noteikumi
1.Mēbeles paredzētas lietošanai telpās.
2.Garantijas laiks 2 gadi , ja ražotājs nav noteicis citu garantijas laiku.
3.Ja garantijas laikā pircējam ir radušās pretenzijas par kvalitāti, tās pārdevējs novērš bez maksas, pie nosacījuma, ka ievērotu ekspluatācijas noteikumi un saglabāts pirkuma čeks.
4.Atverot iepakojumu, jāpārbauda visas detaļas. Ja konstatē defektu, izstrādājumu nedrīkst samontēt. Obligāti jāsaglabā iepakojums un jāziņo pārdevējam
5.Mēbeles paredzētas ekspluatācijai telpās ar normālu gaisa mitrumu un temperatūru.
Nedrīkst :
-pakļaut mitruma iedarbībai. Ja izlijis šķidrums, tas nekavējoties jāsaslauka ar sausu drānu;
-likt uz mēbeļu virsmām karstus priekšmetus;
-novietot tiešā sildierīču tuvumā;
-priekšmetus pārvietot velkot pa grīdu, tas var radīt bojājumus;
-pakļaut tiešai saules staru iedarbībai. Mēbelēm var rasties izmaiņas krāsā ,apdares kvalitātē;
-tīrīšanai izmantot šķīdinātājus (piem. acetons u.tml.) .Mēbeļu kopšanai jālieto speciālie mēbeļu kopšanas līdzekļi un mīksta drāna, kas labi uzsūc mitrumu.
6.Par defektu tiek uzskaitīts :
-plaisas mēbeļu vairogos;
-izkrituši zari;
-nekvalitatīvs lakojums;
-nepareiza furnitūras vai detaļu komplektācija.
7.Par defektu netiek uzskaitīts :
-špaktelējumi uz iekšējām neredzamām detaļu virsmām;
-neredzamās virsmas nav lakotas;
-zaru skaits uz detaļas;
-bojājumi, kas radušies mēbeles nepareizi montējot ,ja nav izmantoti firmas servisa pakalpojumi ,mehāniski bojājumi;
-bojājumi, kas radušies pircējam pašam mēbeles transportējot;
-laika gaitā radušās toņa izmaiņas (mēbeles paliek tumšākas).
Koka mēbeļu lietošana
Katrs koks aug kā dzīvs organisms, rada unikālas struktūras un daudzveidīgas krāsas un formas viena stumbra ietvaros. To ietekmē gan koka suga, gan augšanas vide, gan koka vecums un citi faktori. Līdz ar to mēbeļu ražošanā izmantotie kokmateriāli arī ir atšķirīgi. Dabīga koka mēbelēm var būt dažāds zaru skaits un izvietojums uz virsmām, atšķirties krāsas, ko ietekmē saules gaisma, kas īpaši var mainīt finierēto detaļu krāsas.
1. Mēbeles ir jāizmanto tām paredzētajam mērķim.
2. Mēbeles ir jālieto iekštelpās un aizsargā no kaitīgām atmosfēras ietekmēm. Koks reaģē uz mainās atbilstoši istabas temperatūrai un mitrumam. Līdz ar to dažkārt var rasties plaisas. Lai no tā izvairītos, telpas ieteicamā temperatūra ir 18 – 21 ° C un relatīvais mitrums 45 – 55%. Laika gaitā, saules gaisma var radīt izmaiņas mēbeles struktūrā un krāsā.
3. Lai izvairītos no mēbeļu deformācijas, mēbeles ir nepieciešams līmeņot, protams, izņemot gadījumus, kad telpā ir ideāli līdzena grīda.
4. Nepieļaujiet mēbeles kontaktu ar ķīmiskiem šķīdumiem (šķīdinātāji utml.), kas var izraisīt pārklājuma bojājumus- izmantojiet galdautus un trauku paliktņus.
5. Izvairieties novietot uz mēbelēm priekšmetus ar asām malām (metāla fotorāmji, atslēgas utml.). Tos regulāri kustinot un pārvietojot var rasties skrāpējumi mēbeles virsmā.
6. Novietojiet ne tuvāk kā vienu metru no siltuma avotiem- sildītājiem, krāsnīm, radiatoriem.
7. Mēbeles jātīra ar sausu vai nedaudz mitru un mīkstu drānu.
8. Eļļota koksne ir vairāk uzņēmīga pret piesārņojumu nekā lakots koks. Tādēļ tai ir nepieciešama rūpīgāka lietošana.
Dabīga materiāla raksturojums
Masīvkoka mēbeļu un dabīgā finiera dēļu ražošanai izmantoto izejvielu raksturojums.
Iegādātajās mēbelēs izmantotie materiāli parāda visas raksturīgās īpašības, kas katram izstrādājumam piešķir unikālu personību.
Koks ir dabīgs produkts. Apstākļi, kādos koks audzēts, izšķiroši ietekmē koksnes izskatu, t.i., klimatu, augsnes īpašības, vēji, saule iedarbību utt. Tas viss nosaka katra koka un līdz ar to arī koka unikalitāti. Pat koks no plantācijām, kur koki aug rindās, blakus viens otram, tas vienmēr paliek dabas produkts un ir unikāls. Koka īpašības ir priekšrocība, nevis trūkums, jo tās ir dabiskas, ko rada daba augšanas laikā kokam, no kura nāk koksne. Tās uzsver mēbeļu ražošanā izmantoto materiālu cēlumu.
1. Dažreiz kļūdaini uzskatītu pazīmju piemēri (daži no tiem ir parādīti zemāk esošajā fotoattēlā):
a) Klātesošo mezglu(zaru) skaits. Vai koksne ar zariem ir bojāta? Kokā jābūt zariem. Nav pilnīgi taisna, noapaļota koka bez zariem. Nav arī ierobežojumu, cik zariem vajadzētu būt koksnei.
b) Krāsu atšķirība starp serdes koku un koku. Serdes koks ir augošā stumbra iekšējā daļa un parasti ir tumšākas krāsas.
Tas stiepjas no sapu koka robežas līdz kodolam. Sapwood parasti ir gaišākas krāsas, atrodas tieši zem mizas un sniedzas līdz sirds kokam.
c) Dabiski brūngani nokrāsas, kas līdzinās līnijām, ja tās sagriež gareniski, un apļveida plankumi, ja pārgriež.
d) Krāsas un plankumi, ko izraisa kukaiņi.
e) Bez mezgliem, izliekumi un koksnes šķiedru krāsas maiņa.
f). Atšķirības graudainībā un tādējādi arī krāsā starp sloksnēm plakanos elementos, kas izgatavoti no laminēta dēļa (sloksnes savienotas kopā), piemēram, fasādes un galda virsmas.
Divām sloksnēm blakus viena otrai vienmēr būs individuāla struktūra, graudi, šķērsgriezums un nokrāsa, kas ir atkarīga, piemēram, no koksnes cietības.
g) Atšķirības starp masīvkoka fasādēm un darba virsmām un no finiera dēļa izgatavotu mēbeļu korpusiem (sāniem). Šīs atšķirības izraisa dažādu materiālu izmantošana. Tā kā finierim ir dabiska izcelsme, arī pašā finierī var būt atšķirīgas atšķirības masīvam kokam.
h) Atšķirības starp dažādu programmu mēbeļu elementiem, neraugoties uz to pašu materiālu eļļu un vasku izmantošanu virsmas apdare. Tie izriet no dabīgā koka īpatnībām un izpildes tehnoloģijas, kad koks tiek slīpēts, tāpēc tas ir jūtams lielākajā virsmas raupjuma pakāpe.
2. Mūsu gultas tiek izmantotas ikdienas gulēšanai.
3. Jāatceras, ka mēbeles salonā ir tikai uzskatāms to ieviešanas piemērs, tāpēc jaunajām pasūtītajām mēbelēm var būt atšķirības, pateicoties koka dabiskajām īpašībām un gaismas, temperatūras un mitruma ietekmei uz to, kā arī izstādes prezentācijas funkcijām
4. Veikalā piedāvātie koka krāsu paraugi jāuzskata par izejmateriālu / preču paraugdemonstrējumiem, tāpēc jauna pasūtīta mēbe;lu partija var/ ir atšķirības attiecībā pret uzrādītajiem paraugiem.
Neskaidrību vai strīdu risināšanai izmanto noteikumu latviešu valodas versiju.