Veikalos ir nopērkami visdažādākie bērnu gultu veidi- zīdaiņu gultiņas, vienguļamas, divstāvu, paaugstinātas, pagarināmas gultas. Ir arī plašs aksesuāru klāsts- veļas kastes, drošības barjeras (lai bērns pa nakti neizkrīt), dažādi pie gultas piemontējami plaukti, skapīši un slidkalniņi. Lai kādu gultu Jūs izvēlētos, kā galvenajam izvēles kritērijam ir jābūt drošībai. Lietošanas drošība, izmantojamo materiālu nekaitīgums utt. Protams, ir vispārpieņemti noteikumi un sertifikāti, kuriem ir jāatbilst izstrādājumam. Bet neskatoties uz tiem, veicot pirkumu ir rūpīgi jāizvērtē gultas kvalitāte no drošības viedokļa, un tikai tad jāskatās uz dizainu, cenu un citiem parametriem.

Apskatīsim katru gultas veidu atsevišķi.

Zīdaiņu gulta. Izvēloties zīdaiņu (redeļu) gultiņu, tai būtu jābūt aprīkotai ar šādām funkcijām- maināms guļvietas augstums un maināms vienas vai abu malu augstums. Noderīga funkcija ir arī izņemamas redelītes. Zīdaiņu gulta ir salīdzinoši īslaicīgs pirkums, jo pēc bērna paaugšanās gultai vairs nav pielietojuma. Tomēr arvien biežāk veikalos sāk parādīties gultiņas, kurām ir pilnīgi noņemamas abas malas un nolaižama guļvieta. Tas nozīmē, ka brīdī, kad bērns ir izaudzis no redeļu gultiņas, bez papildus ieguldījumiem to var „pārvērst” par parastu bērnu gultu.

Pagarināma gulta. Brīdī, kad redeļu gultiņa jau ir par mazu, to var nomainīt pret lielāku gultu. Bet pret cik lielu gultu? Pirkt trīsgadniekam pusaudžu gultu, kas ir divi metri gara diez vai būs pareizā izvēle. Šeit lieti noder izvelkamās gultas, kuras, piemēram, Zundas salonos ir ļoti populāras. Gultas sākotnējais garums ir 140 cm, bet vēlāk to ir iespējams pagarināt līdz 180 cm. Ar gultas pagarināšanu ir skaidrs, bet ko darīt ar matraci? Pavisam vienkārši- pērkot matraci pagarinātajai gultai, tas būs 180 cm garš, bet sastāvēs no divām daļām- 140cm un 40 cm. Brīdi, kad gulta jāpagarina, abus matračus saliek kopā un sanāk 180 cm gara gulta.

Pusaudžu gulta. Bērnam augot agri vai vēlu arī 180 cm būs par īsu. Kādu gultu izvēlēties kā nākamo? Parasti tā ir pilnvērtīga vienguļama gulta ar divus metrus garu matraci. Bet tik pat labi tā var būt divstāvīga gulta diviem bērniem. Viens no pirktākajiem modeļiem Zundas salonos ir gulta Brita. Tās popularitātes pamatā ir funkcionalitāte- gultu iespējams aprīkot ar drošības maliņām. Ja Jums mājās ir šī gulta, tad vajadzības gadījumā tai var piepirkt nepieciešamās detaļas, lai to transformētu par divstāvu gultu diviem bērniem.

Ja izvēlaties savam bērnam paaugstinātu vai divstāvu gultu, ir jāpievērš uzmanība drošībai. Ir jāsaprot, vai bērna vecums ir atbilstošs tam, lai droši kāptu pa trepēm uz otro stāvu. Vai gultas malas ir pietiekami augstas, lai bērns tām nepārkristu pāri. Izvēloties divstāvu gultu, nereti ir iespēja izvēlēties taisnas vai slīpas trepes. Slīpās trepes, neapšaubāmi būs drošākas, tomēr tās aizņems lielāku telpas daļu. Parasti gultām ar slīpajām trepēm nav iespējams pievienot veļas kasti, jo trepes ir līdz zemei, atšķirībā no taisnajām trepēm.

Ir dažādi gultu modeļi, dažādiem vecumiem. Tā pat ir arī dažādi materiāli, no kuriem gultas izgatavotas. Izvēloties bērnu gultu, nekas nevar konkurēt ar gultu no dabīga koka. Kādi ir iemesli, lai izvēlētos koka gultu? Izturība- koka detaļas kalpos gadiem, un ja būs nepieciešams gultas remonts, tad koka detaļas būs krietni vieglāk remontējamas vai maināmas nekā, piemēram, lamināta vai metāla elementi. Siltums- dažādām koka sugām tas ir atšķirīgs, tomēr priede, kas ir populārākais koks bērnu mēbelēm, īpaši izceļas ar siltuma sajūtu, ko tas sniedz telpai. Veselīgums- lamināta, jeb skaidu plātņu mēbeles var radīt toksiskus izgarojumus, tas saistīts ar līmi, kuru izmanto, lai skaidas salīmētu vienā plātnē. Koka mēbeles būs drošākas ne tikai Jūsu bērnam, bet arī Jums pašiem.

Similar Posts